İzmir İlinde Hazır Beton Pazarında Faaliyet Gösteren On Şirket Hakkında Yürütülen Soruşturma Sonuçlandı.

İzmir ilinde hazır beton pazarında faaliyet gösteren Akçansa Çimento San. ve Tic. A.Ş., Batıbeton Sanayi A.Ş., Çimbeton Hazırbeton ve Prefabrik Yapı Elemanları San. ve Tic. A.Ş., Dere Beton Hazır Beton ve Yaş Sıva San. ve Tic. A.Ş., Irmak Beton Madencilik İnşaat Nakliyat Akaryakıt Turizm İthalat İhracat San. ve Tic. Ltd. Şti., Mendeş Grup Beton İnş. Mad. San. Tic. A.Ş., Modern Beton San. ve Tic. A.Ş., Kavnak Beton İnşaat San. ve Tic. A.Ş., Varol Beton ve Yapı Endüstri San. Tic. A.Ş. ve Yarbay İnşaat Nakliyat Turizm ve İşletmecilik Tic. A.Ş. (önceki unvanı Yarbay İnşaat Nakliyat ve Turizm İşletmecilik Ltd. Şti.)’nin rekabeti bozucu, kısıtlayıcı anlaşma ve/veya uyumlu eylem içinde olup olmadıklarının tespitine yönelik olarak yürütülen soruşturma tamamlandı.

22.08.2017 tarihinde Rekabet Kurulunca dosyanın müzakeresi sonucunda; yukarıda adı geçen teşebbüslerin 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal etmediklerine, dolayısıyla, aynı Kanun'un 16. maddesi uyarınca adı geçen teşebbüslere idari para cezası uygulanmasına gerek olmadığına karar verildi.

Yargı yolu Ankara İdare Mahkemeleri olmak üzere gerekçesi daha sonra tebliğ edilecek olan 22.08.2017 tarih, 17-27/452-194 sayılı kararın açıklama metnine ulaşmak için tıklayınız.