Son Kurul Kararları

Karar Sayısı : 20-03/17-7 Karar Tarihi : 9.1.2020 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Doruk Enerji Elektrik Üretim A.Ş.- Poyraz Enerji Elektrik Üretim A.Ş.- Doğal Enerji Elektrik Üretim A.Ş.
Doruk Enerji Elektrik Üretim A.Ş. ve Poyraz Enerji Elektrik Üretim A.Ş.’nin tek kontrolünün Polat Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından devralınması işlemi ile Doğal Enerji Elektrik Üretim A.Ş.’nin hisselerinin bir kısmının Demirer Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş., Yalçın Erol Demirer, Önder Demirer ve Zeki Aybar Eriş tarafından satın alınması ile Doğal Enerji Elektrik Üretim A.Ş.’nin tek kontrolünün devralınması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 20-03/18-8 Karar Tarihi : 9.1.2020 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
OLT Offshore LNG Toscana S.p.A.
OLT Offshore LNG Toscana S.p.A.’nın First State Investments International Limited ve Snam S.p.A.’nın ortak kontrolüne geçmesi işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 20-03/19-9 Karar Tarihi : 9.1.2020 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Brand Industrial Holdings, Inc.
Brand Industrial Holdings, Inc.’nin ortak kontrolünün BCP Acquisitions LLC ve CDR Boston Holdings, L.P tarafından devralınması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 20-03/20-10 Karar Tarihi : 9.1.2020 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
AMG Advanced Metallurgical Group N.V. ve Shell Overseas Investments B.V.
AMG Advanced Metallurgical Group N.V. ve Shell Overseas Investments B.V. tarafından bir ortak girişim kurulması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 20-03/32-15 Karar Tarihi : 9.1.2020 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Netlog Lojistik Hizmetleri A.Ş.-D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş.
Abraaj Turkey Fund I, L.P., Abraaj Turkey Fund I (B), L.P. ve Abraaj Turkey Fund I (S), L.P.’nin tek kontrolünün nihai olarak Franklin Resources, Inc. tarafından devralınması suretiyle Netlog Lojistik Hizmetleri A.Ş. ile D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş. üzerinde ortak kontrol tesis edilmesi işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 20-01/7-4 Karar Tarihi : 2.1.2020 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
United Technologies Corporation
United Techologies Corporation'ın savunma ve uzay işlerinin Raytheon Company ile birleştirilmesine ve nihai olarak United Techologies Corporation'ın Raytheon Company’nin tek kontrolünü devralmasına izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 20-01/10-BD Karar Tarihi : 2.1.2020 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
ICA IC İçtaş Astaldi Üçüncü Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Yatırım ve İşletme A.Ş.-IC İçtaş Astaldi ICA İnşaat A.Ş.-ICA Astaldi-IC İçtaş WHSD İnşaat A.Ş.-ICA İçtaş Astaldi Adi Ortaklığı İzne Tâbi Olmayan / Kapsam Dışı (Bu nitelikteki işlemlere ilişkin gerekçeli karar yayımlanmamaktadır)
Astaldi S.p.A’nın ICA IC İçtaş Astaldi Üçüncü Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Yatırım ve İşletme A.Ş., ICA İçtaş Astaldi Adi Ortaklığı’ndaki hisselerinin IC İçtaş İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından devralınması işleminin kapsamda olmadığına, Astaldi S.p.A’nın IC İçtaş Astaldi ICA İnşaat A.Ş. ve ICA Astaldi-IC İçtaş WHSD İnşaat A.Ş.’deki hisselerinin IC İçtaş İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından devralınması işleminin izne tabi olmadığına karar verildi.
Detay
Karar Sayısı : 19-46/774-335 Karar Tarihi : 26.12.2019 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
British Steel Ltd.
British Steel Ltd’nin tek kontrolünün Jingye Group Co., Ltd tarafından devralınması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 19-46/777-336 Karar Tarihi : 26.12.2019 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
SAS Autosystemtechnik GmbH & Co. KG
SAS Autosystemtechnik GmbH & Co. KG hisselerinin bir kısmının Faurecia Automotive GmbH aracılığıyla Faurecia SE tarafından Continental Automotive GmbH’den devralınması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 19-46/784-341 Karar Tarihi : 26.12.2019 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Eko Madencilik Sanayi İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.
Eko Madencilik Sanayi İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.’nin tek kontrolünün Firstline Trust’ın iştiraki SUEK AG tarafından devralınması işlemine izin verildi.
Detay