Son Kurul Kararları

Karar Sayısı : 19-28/425-190 Karar Tarihi : 7.8.2019 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
JFE Chemical Corporation ve Baowu Carbon Materials & Technology Corporation
JFE Chemical Corporation ve Baowu Carbon Materials & Technology Corporation tarafından bir ortak girişim kurulması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 19-28/427-191 Karar Tarihi : 7.8.2019 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Parıltım Endüstriyel Toplu Yemek Hizmetleri Turizm San. ve Tic. A.Ş.
Parıltım Endüstriyel Toplu Yemek Hizmetleri Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin ortak kontrolünün Newrest Group Holding S.A. tarafından devralınması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 19-28/435-192 Karar Tarihi : 7.8.2019 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Akdağ Beton İnş. Taah. Mad. Tar. Gıda Hayv. Nak. San. ve Tic. Ltd. Şti., Şenerler Beton ve Mad. San Tic. A.Ş., Akdağ Beton İnş. Taah. Mad. Tar. Gıda Hayv. Nak. San. ve Tic. Ltd. Şti., Saray Beton İnş. Tar. ve Hayv. Mad. Turizm Tem. İth. İhr. San. Paz. Tic. Ltd. Şti., Sarıkaya Beton İnş. Maden Nak. Taah. Tarım San. ve Tic. Ltd. Şti., Gözanlar Turizm Taş. İnş. Gıda ve Hayv. San. Tic. Ltd. Şti., Zeki Fırat AKIN, Üç Yıldırım Hazır Bet. ve Bet. Ekipmanları İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti.
- Akdağ Beton İnş. Taah. Mad. Tar. Gıda Hayv. Nak. San. ve Tic. Ltd. Şti. ile Şenerler Beton ve Mad. San Tic. A.Ş. arasında gerçekleşen devir işlemlerinin ve Akdağ Beton İnş. Taah. Mad. Tar. Gıda Hayv. Nak. San. ve Tic. Ltd. Şti. ile Saray Beton İnş. Tar. ve Hayv. Mad. Turizm Tem. İth. İhr. San. Paz. Tic. Ltd. Şti. arasında gerçekleşen devir işlemlerinin; - Sarıkaya Beton İnş. Maden Nak. Taah. Tarım San. ve Tic. Ltd. Şti. ile Gözanlar Turizm Taş. İnş. Gıda ve Hayv. San. Tic. Ltd. Şti. arasında gerçekleşen kiralama işleminin; - Zeki Fırat AKIN tarafından Üç Yıldırım Hazır Bet. ve Bet. Ekipmanları İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. hazır beton tesisinin satın alınması işleminin 2010/4 sayılı “Rekabet Kurulundan İzin Alınması Gereken Birleşme ve Devralmalar Hakkında Tebliğ”in 7. maddesinin birinci fıkrasında öngörülen ciro eşiklerinin aşılmaması nedeniyle izne tabi olmadığına karar verildi.
Detay
Karar Sayısı : 19-28/436-BD Karar Tarihi : 7.8.2019 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Hacim Enerji Yatırım Üretim ve Tic. A.Ş. İzne Tâbi Olmayan / Kapsam Dışı (Bu nitelikteki işlemlere ilişkin gerekçeli karar yayımlanmamaktadır)
Hacim Enerji Yatırım Üretim ve Tic. A.Ş.’nin hisselerinin tamamının, İklim Elektrik Yatırım San. ve Tic. A.Ş. aracılığıyla Eksim Yatırım Holding A.Ş. tarafından devralınması işleminin izne tabi olmadığına karar verildi.
Detay
Karar Sayısı : 19-27/415-189 Karar Tarihi : 31.7.2019 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
The Carlyle Group L.P- Mubadala Investment Company PJSC
Mubadala Investment Company PJSC tarafından kontrol edilen CEPSA Holding LLC’nin tek kontrolünde olan Compañía Española de Petróleos, S.A.U.'nun belli orandaki payının Matador Bidco S.a.r.l aracılığıyla The Carlyle Group L.P. tarafından devralınması vasıtasıyla Compañía Española de Petróleos, S.A.U. üzerinde ortak kontrol tesis edilmesi işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 19-26/380-175 Karar Tarihi : 24.7.2019 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Standart Steel Holdings Inc.
Nippon Steel Corporation'ın iştiraki olan Standart Steel Holdings Inc.'nin ortak kontrolünün Sumitomo Corporation tarafından devralınması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 19-26/381-176 Karar Tarihi : 24.7.2019 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Fupa Asansör İnşaat Pazarlama Sanayi Ticaret A.Ş.
Fupa Asansör İnşaat Pazarlama Sanayi Ticaret A.Ş.’nin ortak kontrolünün Sandflower S.a.r.l. tarafından devralınması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 19-26/382-177 Karar Tarihi : 24.7.2019 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Apollo Management, L.P.-Ares Management Corporation
Apollo Management, L.P’nin iştiraklerinin yönettiği fonlar tarafından yönetilen bir şirket olan Chrisholm Oil and Gas, LLC ile Ares Management Corporation’ın bir veya daha fazla iştirakinin yönettiği bir veya daha fazla fon tarafından yönetilen Gastar Holdco, LLC arasında tam işlevsel bir ortak girişim kurulmasına izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 19-26/383-178 Karar Tarihi : 24.7.2019 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Howden Construction Services, Inc.-Howden American Fan Company-Howden Roots LLC-Howden Alphair Ventilating Systems, Inc.- WeldcureLimited-HowdenTurbowerke GmbH- Howden Axial Fans GmbH-Howden Turbo GmbH-Buffalo Forge SA de CV-Inmobiliaria Tepalcapa SA de CV
Colfax Corporation Inc'nin hava ve gaz işletme sektöründe faaliyet gösteren iştiraklerinin tek kontrolünün KPS Capital Partners, LP tarafından devralınması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 19-26/384-179 Karar Tarihi : 24.7.2019 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Da Vinci Group B.V.
Da Vinci Group B.V’nin tek kontrolünün PETRONAS Chemicals Group Berhad aracılığı ile Petroliam Nasional Berhad tarafından devralınması işlemine izin verildi.
Detay