Gaziantep ilinde faaliyet gösteren 12 oto ekspertiz firması hakkında yürütülen soruşturma sonuçlandı. (14.7.2020)


Gaziantep ilinde oto ekspertiz hizmeti sunan teşebbüslerin fiyat tarifelerini birlikte belirlemek ve arzı kontrol etmek suretiyle 4054 sayılı Kanun'un 4. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik olarak yürütülen soruşturma tamamlandı. 

09.07.2020 tarihinde Rekabet Kurulunca dosyanın müzakeresi sonucunda; Auto Eksper – Özdemir ULUFER, Hüseyin DEVEÇEKER Çözüm Oto Exspertiz, Dyno Net – Bestami DALYAN, Garanti Oto Ekspertiz Veysel DİZMAN, Garanti Oto Test Merkezi Mehmet KORKMAZ, Gold Stand Fuar Organizasyon Otomotiv San. ve Tic. Ltd. Şti., Güven İkinci El  Oto Test Hizm. San. ve Tic. Ltd. Şti., Kardeşler Oto Tamir Abdullah TANER, Pilot Garage Oto Ekspertiz Fevzi ERDOĞAN, Süper Test Oto Ekspertizlik Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti., Taşçelik Otomotiv Taşımacılık San. ve Tic. Ltd. Şti. ve Üstünler Oto Ekspertiz Mehmet KAYIŞ’ın 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal ettiklerine dolayısıyla adı geçen teşebbüslere aynı Kanun’un 16. maddesi uyarınca idari para cezası verilmesine karar verildi.

Yargı yolu Ankara İdare Mahkemeleri olmak üzere gerekçesi daha sonra tebliğ edilecek olan 09.07.2020 tarih, 20-33/439-196 sayılı kararın açıklama metnine ulaşmak için tıklayınız.