Mot Grup Bilişim Ltd. Şti. Hakkında Yürütülen Soruşturmanın Sözlü Savunma Toplantısı 16 Nisan 2024 Tarihinde Yapılacaktır. (19.3.2024)

Mot Grup Bilişim Limited. Şirketi’nin yeniden satıcıların satış fiyatlarını tespit etmek ve internet satışlarını kısıtlamak suretiyle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un 4. maddesini ihlal ettiği iddiasına yönelik yürütülen soruşturmada sözlü savunma aşamasına gelinmiştir. Bahse konu sözlü savunma toplantısı, 16 Nisan 2024 tarihinde saat 10.30’da yapılacaktır.

 

Toplantıya söz almak üzere katılmak isteyen şikâyetçi ve üçüncü kişilerin, “Rekabet Kurulu Nezdinde Yapılan Sözlü Savunma Toplantıları Hakkında Tebliğ” uyarınca, toplantı konusu ile ilgili menfaat ilişkilerini ortaya koyan bilgi ve belgeleri içeren dilekçeyle 9 Nisan 2024 günü mesai saati sonuna kadar Rekabet Kurumuna başvurmaları gerekmektedir.  

 

Sözlü savunma toplantısına dinleyici olarak katılmak isteyenler, toplantıyı online olarak takip edebileceklerdir. Bu amaçla Rekabet Kurumu web sitesindeki yönlendirmelere uygun olarak, en geç toplantı saatinden yarım saat öncesine kadar katılım formunun doldurulması gerekmektedir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.