Yayın İlkeleri

  • Yayın hayatına 2000 yılında başlayan Rekabet Dergisi, Rekabet Kurumu tarafından altı ayda bir yayımlanan hakemli bir dergidir. Rekabet Dergisi'nde, rekabet hukuku, politikası ve sanayi iktisadı alanlarındaki Türkçe veya İngilizce özgün makalelere, vaka yorumları ve benzeri görüşler ile haberlere yer verilmektedir. 
  • Rekabet Dergisi’nde yayımlanmak üzere rekabetdergisi@rekabet.gov.tr adresine gönderilen yazılar daha önce başka bir yerde yayımlanmamış veya yayımlanmak üzere gönderilmemiş olmalıdır. Dergimize gönderilen makaleler, Turnitin intihal programı aracılığı ile taranıp intihal raporlarımız editörlerimiz tarafından incelenmektedir.
  • Yazarlar, yazılarıyla birlikte, iletişim adresi, telefon ve elektronik posta bilgilerini sunmalıdır. Gönderilen yazılar, Editörler tarafından, içerik ve “Makale Yazım Kuralları” başlığı altında belirtilen kurallara uygunluk bakımından değerlendirilir. Ardından, yazarın ismi gizlenerek, konu hakkında uzman iki hakeme gönderilir. Hakemlerden gelecek raporlar doğrultusunda yazının basılmasına, reddedilmesine veya yazardan düzeltme istenmesine karar verilecek ve bu durum yazara en kısa sürede bildirilecektir. Gerekli durumlarda üçüncü bir hakemin görüşüne başvurulabilir.
  • Rekabet Dergisi’nde yayımlanacak her bir yazı karşılığında yazarına telif ücreti olarak net 2000 TL ödenir. Ayrıca 10 adet dergi yazara ücretsiz olarak gönderilir. 

Yönetim Yeri: Üniversiteler Mahallesi 1597. Cadde No:9 Bilkent Çankaya 06800 / ANKARA

E-posta: rekabetdergisi@rekabet.gov.tr

Editörler: 

Ümit Görgülü - 291 46 04

Dr.Ali Fuat Koç - 291 43 26

Esin Aygün - 291 44 13

Makale Yazım Kuralları güncellenmiştir.