Staj Duyuruları

KATILIM BELGELİ REKABET HUKUKU ÇEVRİM İÇİ STAJ PROGRAMI BAŞVURULARI AÇILMIŞTIR.

Staj Başvuru Tarihleri
5 – 16 HAZİRAN 2023

Katılmaya Hak Kazanan Adayların Açıklanması
23 HAZİRAN 2023 – Cuma

Staj Dönemi
10 – 21 TEMMUZ 2023


Adaylara herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Sonuçlar https://staj.rekabet.gov.tr/ adresinden öğrenilebilecektir.

 

Başvuru Koşulları

Çevrim içi olarak yapılacak olan staj programına katılmak isteyen adayların üniversitelerin hukuk, iktisat, siyasal bilgiler, işletme, iktisadî ve idarî bilimler, endüstri veya işletme mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, istatistik ve bilgisayar, matematik ve bilgisayar, endüstri mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, elektronik mühendisliği bölümlerinin 

  • 4 yıllık lisans programlarından 2023 yılı içerisinde mezun olmaları veya
  • 2023 yılı içerisinde 4. sınıf öğrencisi olmaları veya
  • 2023 yılı içerisinde 4. sınıfa geçmiş olmaları

gerekmektedir.

 

 Kayıt İçin Adayların Hazır Bulundurması Gereken Bilgiler

  • E-Devlet üzerinden alınan adli sicil kaydı ve
  • Transkript (PDF formatında).

 

Katılım Belgesi Alabilmek İçin Gereken Şartlar

Adayların, katılım belgesi almaya hak kazanabilmeleri için eğitimin tamamına katılmaları ve staj eğitimi sırasında yapılacak sınavdan 70 ve üzeri puan almaları gerekmektedir. Ayrıca adaylara bildirilmesi durumunda ikinci haftanın sonunda yapılacak olan örnek olay çalışmasında sunum yapılması zorunlu olup, sunum yapılmadığı takdirde katılım belgesi verilmeyecektir. Staj programında her gün yoklama alınır ve adayların mazeret bildirmek koşuluyla 1 gün devamsızlık hakkı bulunmaktadır, mazeretli veya mazeretsiz 1 günden fazla devamsızlık yapan adaylara katılım belgesi verilmez.

 

Staj başvuruları 5 – 16 HAZİRAN 2023 tarihlerinde staj.rekabet.gov.tr adresinden yapılacaktır.
 

Bilgi için staj@rekabet.gov.tr e-postası üzerinden ya da 0 312 291 43 36 / 0 312 291 44 78 / 0 312 291 44 98 numaralı telefonlardan mesai saatleri içerisinde ulaşabilirsiniz.