Staj Duyuruları

Kurumumuzun çevrimiçi olarak ikincisini yapacağı “Katılım Belgeli Rekabet Hukuku Staj Programı” başvuru sonuçları belli oldu.

Sonuçlar için tıklayınız.

 

Rekabet Kurumu rekabet hukuku ve uygulaması ile ilgili bilgi birikimine katkıda bulunarak bu alana olan ilgiyi arttırmak amacıyla üniversite öğrencilerine yönelik stajlar düzenlemektedir. Söz konusu stajlar kapsamındaki eğitimler, Strateji Geliştirme Dairesi koordinatörlüğünde Rekabet Kurumu meslek personeli tarafından verilmektedir.    

İçerik olarak “staj” tanımından öte “yoğunlaştırılmış eğitim” şeklinde gerçekleştirilen program, iki hafta sürmektedir. İlk hafta Rekabet Kurulu kararlarıyla zenginleştirilen ülkemiz rekabet hukuku ve mevzuat eğitimi verilmektedir. İkinci haftada ise katılımcılara dağıtılan örnek olay-senaryo üzerinde etüt çalışması yaptırılmaktadır. Teşebbüs ve Rekabet Kurumu temsili olmak üzere iki gruba ayrılan katılımcılar, son gün Rekabet Kurumu Sözlü Savunma Salonu’nda kendilerine verilen senaryonun gereği rollerini oynamak üzere Rekabet Kurumu meslek personelinden oluşturulan temsili Rekabet Kurulu karşısında iddia ve savunmalarını gerçekleştirerek stajlarını tamamlamaktadırlar. 

Belirtilmesinde önem görülen husus, verilen eğitimin sadece “rekabet hukuku” olmadığıdır. 

  • Eğitim ve Etüt katılımlarının yoklama ile kontrol edildiği seanslar ile DİSİPLİN,
  • Eğitimlerde derse katılım amaçlı sunum teknikleri ile KATILIM,
  • Etütlerde titizlikle oluşturulan gruplara yüklenen sorumluluk ile GRUP ÇALIŞMASI,
  • Örnek olay sunumunda grup üyelerinin her birinin kendilerine verilen süreler içinde bireysel sunum yapmalarının zorunlu olması ile CESARET ve KENDİNE GÜVEN,

oluşturulan eğitim programında katılımcılar tarafından ortaya konulması beklenilen hususlardır.

Rekabet Kurumu Staj konseptinin farklılığının bir göstergesi de katılımcıların temsil ettikleri üniversite ve bölüm çeşitliliğidir. 2003-2018, 63 farklı üniversite ve 1527 öğrenci staj eğitimlerini tamamlamıştır.

Kurumumuza gösterilen ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

 

 

REKABET KURUMU STAJ SEFERBERLİĞİ PROJESİ DUYURUSU - (7.12.2020)

27/10/2020 tarihli 31287 sayılı (mükerrer) Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Kararı olarak yayımlanarak yürürlüğe giren “2021 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı”nın 571.2 sayılı tedbirine istinaden 2021 yılından itibaren üniversite öğrencilerinin staj başvuruları Staj Seferberliği Projesi Kapsamında Kariyer Kapısı üzerinden alınacaktır.

İlanlar https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresi üzerinden takip edilip başvurular aynı adresten gerçekleştirebilir. Tüm stajyer adaylarımıza başarı ve sağlık dilerken önümüzdeki yıl içinde kendileriyle çalışmaktan mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz.

 

 

CBİKO STAJ SEFERBERLİĞİ PROJESİ DUYURUSU - (18.2.2021)

Kurumumuzun da paydaşı olduğu Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) tarafından yürütülen “Staj Seferberliği Projesi” kapsamında tüm başvurular Kariyer Kapısı üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Söz konusu proje kapsamında 2021 yılı için öğrenci başvuruları 22 Şubat 2021’den itibaren  https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresi üzerinden başlayacaktır. Başvuru yapmak isteyen adayların “https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/” adresinden aday profillerini oluşturarak başvurmaları gerekmektedir.

 

Tüm stajyer adaylarımıza başarılı ve sağlıklı günler dileriz.