Son Kurul Kararları

Karar Sayısı : 21-13/165-70 Karar Tarihi : 11.3.2021 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Arkema S.A. tarafından işletilen polimetil metakrilatın ve metil metakrilatın geliştirilmesi, üretimi, yeniden yapılandırılması ve satışı işkollarının tek kontrolü
Arkema S.A. tarafından işletilen polimetil metakrilatın ve metil metakrilatın geliştirilmesi, üretimi, yeniden yapılandırılması ve satışı işkollarının tek kontrolünün Trinseo S.A. tarafından devralınması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 21-13/162-72 Karar Tarihi : 11.3.2021 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
The Goldman Sachs Group, Inc. ve Housing Development Finance Corporation Limited’in ortak kontrolünde bulunan Good Host Spaces Private Limited hisseleri
The Goldman Sachs Group, Inc. ve Housing Development Finance Corporation Limited’in ortak kontrolünde bulunan Good Host Spaces Private Limited hisselerinin Warburg Pincus LLC tarafından yönetilen bazı özel sermaye fonları tarafından Housing Development Finance Corporation Limited’den devralınması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 21-13/175-76 Karar Tarihi : 11.3.2021 Karar Türü : Menfi Tespit ve Muafiyet
Tatil Paketi Satışı İşbirliği Sözleşmesi
Türk Hava Yolları A.O. ile Erka Etkinlik ve Turizm A.Ş. ve Erka Tk Turizm Bilişim A.Ş. arasında akdedilen Tatil Paketi Satışı İşbirliği Sözleşmesi kapsamında, THY tarafından oluşturulacak bir tatil paketi markasının Erka Etkinlik ve Turizm A.Ş. ve Erka Tk Turizm Bilişim A.Ş. tarafından sözleşme süresi boyunca kullanılması suretiyle oluşturulacak tatil paketlerinin tüketicilere sunulmasına ilişkin uygulamaya bireysel muafiyet tanındı.
Detay
Karar Sayısı : 21-11/143-59 Karar Tarihi : 4.3.2021 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Chr. Hansen Natural Colors A/S
Chr. Hansen Natural Colors A/S’nin paylarının ve tek kontrolünün, Chr. Hansen Holding A/S’nin diğer bazı iştiraklerinin paylarının tamamının ve Chr. Hansen’in Doğal Renklendiriciler işkoluna ilişkin bütün varlıklarının EQT Fund Management S.à r.l.’nin kontrolünde bulunan EQT IX tarafından devralınması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 21-11/145-60 Karar Tarihi : 4.3.2021 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Varian Medical System, Inc.
Varian Medical Systems, Inc.’in tek kontrolünün Siemens Healthineers Holding I GmbH aracılığıyla Siemens AG tarafından devralınması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 21-11/150-62 Karar Tarihi : 4.3.2021 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Plast Met Plastik Metal Sanayi İmalat ve Ticaret A.Ş. ve Plast Met Kalıp Sanayi İmalat ve Ticaret A.Ş.
Erol ŞENOL’a ait Plast Met Plastik Metal Sanayi İmalat ve Ticaret A.Ş. ve Plast Met Kalıp Sanayi İmalat ve Ticaret A.Ş.'nin ortak kontrolünün SMR Auomotive Mirrors Stuttgart GmbH tarafından devralınması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 21-11/156-65 Karar Tarihi : 4.3.2021 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Watford Hondings Ltd.
Watford Holdings Ltd. üzerindeki ortak kontrolün Arch Capital Group Ltd., Kelso & Company L.P. tarafından yönetilen fon veya bağlı kuruluşlar ve Warburg Pincus LLC ile bağlı fonları tarafından devralınması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 21-11/157-66 Karar Tarihi : 4.3.2021 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Ube Industries, Ltd. - Mitsubishi Materials Corporation
Ube Industries, Ltd. ile Mitsubishi Materials Corporation arasında çimento iş kolları ve ilgili diğer iş kollarını birleştirmek üzere bir ortak girişim kurulması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 21-11/158-67 Karar Tarihi : 4.3.2021 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
MTS Teknoloji Yatırımları A.Ş., Kartek Holding A.Ş.
MTS Teknoloji Yatırımları A.Ş.’nin tek kontrolünün doğrudan, Kartek Holding A.Ş.’nin tek kontrolünün ise dolaylı olarak Mediterra Capital Partners II, LP’nin bir iştiraki olan International Fintech Solutions S.à.r.l. tarafından devralınması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 21-11/159-68 Karar Tarihi : 4.3.2021 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Tat Gıda Sanayi A.Ş.
Tat Gıda Sanayi A.Ş.’ye ait SEK markalı süt ve sütlü ürünler üreten fabrikalara ilişkin gayrimenkuller, belirlenen makine ve ekipmanlar, markalar ve diğer fikri haklar, alan adları ve sosyal medya hesapları, taraflarca kararlaştırılan stoklar gibi varlıkların CLA Süt ve Süt Ürünleri Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından devralınması işlemine izin verildi.
Detay