Son Kurul Kararları

Karar Sayısı : 24-19437-184 Karar Tarihi : 18.4.2024 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Mitsubishi Corporation-Daimler Truck Holding AG kontrolündeki Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation-Mitsubishi Motors Corporation
Mitsubishi Corporation, Daimler Truck Holding AG (tek kontrolüne sahip olduğu Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation aracılığıyla) ve Mitsubishi Motors Corporation tarafından elektrikli araçlar için kapsamlı bir hizmet platformu işletmek üzere tam işlevsel bir ortak girişim kurulması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 24-16/348-136 Karar Tarihi : 4.4.2024 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Varzene Metal Sanayi ve Tic. AŞ
Hâlihazırda TUSAŞ Motor Sanayii AŞ ile İsmail DEMİRKAYA tarafından ortak kontrol edilen Varzene Metal Sanayi ve Tic. AŞ üzerinde İsmail DEMİRKAYA’ya ait hisselerin tamamının TUSAŞ Motor Sanayii AŞ tarafından devralınması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 24-16/357-137 Karar Tarihi : 4.4.2024 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
BETA CAE Systems International AG
BETA CAE Systems International AG’nin tek kontrolünün CADENCE Design Systems, Inc. tarafından devralınması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 24-16/358-138 Karar Tarihi : 4.4.2024 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Arteno Bilgi Teknolojileri ve Danışmanlık Hizmetleri AŞ
Arteno Bilgi Teknolojileri ve Danışmanlık Hizmetleri AŞ’nin hisselerinin tamamının Adesso SE tarafından devralınması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 24-16/370-140 Karar Tarihi : 4.4.2024 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Moka Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu AŞ ile Birleşik Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para AŞ’nin, Birleşik Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para AŞ altında birleşmesi ile oluşacak teşebbüs
Moka Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu AŞ ile Birleşik Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para AŞ’nin, Birleşik Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para AŞ altında birleşmesi ve Türkiye İş Bankası AŞ ve iştirakleri ile OYAK Portföy Yönetimi AŞ Üçüncü Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun, Birleşik Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para AŞ nezdinde yapılacak sermaye artırımı yoluyla %50-%50 oranında pay sahibi olmaları işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 24-16/378-141 Karar Tarihi : 4.4.2024 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Global Infrastructure Management
Global Infrastructure Management, LLC'nin hisselerinin tamamının BlackRock Funding, Inc. tarafından iktisap edilmesi suretiyle tek kontrolünün nihai olarak Blackrock, Inc. tarafından devralınması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 24-16/380-142 Karar Tarihi : 4.4.2024 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Deniz RES Enerji Yatırımları AŞ-Kangal Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ
Akyurt Rüzgâr Enerji Üretim ve Ticaret AŞ’nin, Mursal Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ’nin, Beşiktepe Enerji Üretim ve Ticaret AŞ’nin, Kortaş Elektrik Enerji Üretim Depolama ve Ticaret AŞ ünvanlı teşebbüslerin %50 oranındaki hissesinin, Maki Elektrik Enerji Operasyon Yönetimi AŞ’nin %49,99 oranındaki hissesinin ve Deniz RES Enerji Yatırımları AŞ’nin %100 oranındaki hissesinin Ece Tur Ece Turizm İnş. Tic. ve Mağaza İşletmeciliği AŞ kontrolünde bulunan Kangal Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ tarafından devralınması ve akabinde Kangal Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ’nin %30-40 oranındaki hissesinin Türkiye İş Bankası AŞ kontrolünde bulunan İş Portföy Yönetim AŞ tarafından devralınması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 24-16/381-143 Karar Tarihi : 4.4.2024 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Tunçtaş Cam Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
Tunçtaş Cam Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin paylarının tamamının devralınması suretiyle tek kontrolünün Ege Kimya Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi aracılığıyla Ege Holding AŞ tarafından devralınması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 24-16/364-BD Karar Tarihi : 4.4.2024 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Babadağ Elektrik Üretim San. ve Tic. AŞ İzne Tâbi Olmayan / Kapsam Dışı (Bu nitelikteki işlemlere ilişkin gerekçeli karar yayımlanmamaktadır.)
Babadağ Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ paylarının tamamının Tekfen Holding AŞ’nin iştirakleri aracılığı ile kuracağı Tekmarmara Enerji Üretim AŞ tarafından devralınması işleminin izne tabi olmadığına karar verildi.
Detay
Karar Sayısı : 24-16/398-BD Karar Tarihi : 4.4.2024 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Aerocompact Group Holding AG İzne Tâbi Olmayan / Kapsam Dışı (Bu nitelikteki işlemlere ilişkin gerekçeli karar yayımlanmamaktadır.)
Hâlihazırda Mathias Muther Privatstiftung’un kontrolünde bulunan Aerocompact Group Holding AG’nin hisselerinin bir kısmının Trilantic Europe VI GP Sàrl tarafından devralınması ile Aerocompact Group Holding AG üzerinde ortak kontrol tesisi işleminin izne tabi olmadığına karar verildi.
Detay