Son Kurul Kararları

Karar Sayısı : 23-50/969-351 Karar Tarihi : 26.10.2023 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Esinti Enerji Üretim Ticaret ve Sanayi AŞ
Esinti Enerji Üretim Ticaret ve Sanayi AŞ'nin tek kontrolünün dolaylı olarak Entek Elektrik Üretimi AŞ tarafından devralınması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 23-50/969-351 Karar Tarihi : 26.10.2023 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Inofab Sağlık Teknolojileri Anonim Şirketi
Inofab Sağlık Teknolojileri Anonim Şirketi'nin (Inofab) tek kontrolünün Clario Holding Inc. (Clario) tarafından iştiraki eResearchTechnology GmbH aracılığıyla devralınması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 23-50/983-BD Karar Tarihi : 26.10.2023 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
T.O.M. Katılım Bankası AŞ-T.O.M. Pay Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri AŞ-T.O.M. Finansman AŞİzne Tâbi Olmayan / Kapsam Dışı (Bu nitelikteki işlemlere ilişkin gerekçeli karar yayımlanmamaktadır.)
Ahmet Yaşar AYDIN’ın T.O.M. Katılım Bankası AŞ, T.O.M. Pay Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri AŞ ve T.O.M. Finansman AŞ şirketlerinde sahip olduğu belli oranda pay hissesinin Star Digital Investments SPV Limited aracılığı ile Dubai Islamic Bank PJSC tarafından devralınması işleminin kapsamda olmadığına karar verildi.
Detay
Karar Sayısı : 23-49/939-333 Karar Tarihi : 19.10.2023 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
New Relic Inc.
New Relic Inc.nin ortak kontrolünün TPG Inc. ve Francisco Partners Management L.P. tarafından münferit olarak yönetilen fonlar aracılığıyla devralınması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 23-49/951-BD Karar Tarihi : 19.10.2023 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Samer & Co. Shipping S.p.A İzne Tâbi Olmayan / Kapsam Dışı (Bu nitelikteki işlemlere ilişkin gerekçeli karar yayımlanmamaktadır.)
Samer & Co. Shipping S.p.A’nın doğrudan kendisinin yürüttüğü gemi acenteliği hizmetleri iş kolunun ve Allessandro Billitz Successori S.r.l. isimli iştiraki aracılığıyla dolaylı olarak yürüttüğü transit gümrük hizmetleri iş kolunun DFDS A/S’nin tamamına sahip olduğu DFDS Denizcilik ve Taşımacılık AŞ’ye hizmet sağlayan kısımlarının tek kontrolünün DFDS A/S tarafından devralınması işleminin izne tabi olmadığına karar verildi.
Detay
Karar Sayısı : 23-49/951-BD Karar Tarihi : 19.10.2023 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Aytemiz Elektrik Üretim AŞ İzne Tâbi Olmayan / Kapsam Dışı (Bu nitelikteki işlemlere ilişkin gerekçeli karar yayımlanmamaktadır.)
Aytemiz Elektrik Üretim AŞ'nin tek kontrolünün Sanko Enerji Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından devralınması işleminin izne tabi olmadığına karar verildi.
Detay
Karar Sayısı : 23-49/952-BD Karar Tarihi : 19.10.2023 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Zen Enerji AŞ İzne Tâbi Olmayan / Kapsam Dışı (Bu nitelikteki işlemlere ilişkin gerekçeli karar yayımlanmamaktadır.)
Zen Enerji Anonim Şirketi'nin hisselerinin tamamının Birleşim Yeşil Enerji Anonim Şirketi tarafından devralınması işleminin izne tabi olmadığına karar verildi.
Detay
Karar Sayısı : 23-48/904-322 Karar Tarihi : 12.10.2023 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Meteor İnovasyon İnşaat Limited Şirketi’nin Konya’da bulunan “Bosna”, “Fetih”, “Gödene”, “Kerkük”, “Stadyum” ve “Yazır” mağazalarının kiracılık hakları ve sabit kıymetleri
Meteor İnovasyon İnşaat Limited Şirketi’nin Konya’da bulunan altı adet mağazasının kiracılık haklarının ve sabit kıymetlerinin, Migros Ticaret AŞ tarafından devralınması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 23-48/914-325 Karar Tarihi : 12.10.2023 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Trans Okyanus Denizcilik Uluslararası Taşımacılık ve Dış Ticaret AŞ-Boğaziçi Ekspres Denizcilik Lojistik AŞ
Savino Del Bene S.p.A. ve SDB Benelux S.A tarafından Trans Okyanus Denizcilik Uluslararası Taşımacılık ve Dış Ticaret AŞ ve Boğaziçi Ekspres Denizcilik Lojistik AŞ’nin sermayelerinin belli bir kısmını temsil eden hisselerin devralınması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 23-48/915-326 Karar Tarihi : 12.10.2023 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
PetSmart, Inc.
PetSmart, Inc. nezdindeki azınlık hisselerinin ve stratejik veto haklarının Benji Parent Holdco, Inc. aracılığıyla, Apollo Global Management, Inc. tarafından, dolaylı olarak devralınması suretiyle ortak girişim kurulması işlemine izin verildi.
Detay