Son Kurul Kararları

Karar Sayısı : 24-27/654-BD Karar Tarihi : 27.6.2024 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Quinag Acquisition (FDI) Limited
Quinag Acquisition (FDI) Limited'in, dolaylı kontrolünün KKR & Co. Inc. tarafından devralınmasıyla sonuçlanacak şekilde, ihraç edilmiş sermayesinin tamamının KKR & Co. Inc.nin çeşitli iştirakleri tarafından danışmanlık verilen ve yönetilen yatırım fonları, araçlar ve/veya hesapların dolaylı olarak tamamına sahip olduğu bir özel amaçlı şirket olan Hulk Asia Holdings II Pte. Ltd aracılığıyla devralınması işleminin izne tabi olmadığına karar verildi.
Detay
Karar Sayısı : 24-26/630-263 Karar Tarihi : 12.6.2024 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Discover Financial Services
Discover Financial Services’in tek kontrolünün Capital One Financial Corporation tarafından devralınması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 24-25/596-249 Karar Tarihi : 6.6.2024 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
VMWare LLC’nin sahip olduğu Son Kullanıcı Bilgi İşlem iş kolu
VMWare LLC’nin sahip olduğu Son Kullanıcı Bilgi İşlem iş kolunun bütün hisselerinin, KKR & Co. Inc. ve iştiraklerinin tamamına sahip olduğu Modena Intermediate LLC aracılığıyla nihai olarak KKR Management LLP tarafından devralınması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 24-25/598-250 Karar Tarihi : 6.6.2024 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Presidio, Inc.
Presidio Inc.in tek kontrolünün Clayton Dubilier&Rice LLC tarafından devralınması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 24-25/601-251 Karar Tarihi : 6.6.2024 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Meltem Enerji Elektrik Üretim AŞ - Şua Elektrik Üretim AŞ - Doruk Enerji Elektrik Üretim AŞ
i) Meltem Enerji Elektrik Üretim AŞ’nin sermayesini temsil eden payların tamamının Erguvan Enerji Elektrik Üretim AŞ tarafından devralınması, (ii) Şua Elektrik Üretim AŞ’nin sermayesini temsil eden payların tamamının İş Enerji Yatırımları AŞ tarafından devralınması ve (iii) Doruk Enerji Elektrik Üretim AŞ’nin sermayesini temsil eden payların tamamının Polat Holding AŞ tarafından devralınması işlemlerine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 24-25/603-252 Karar Tarihi : 6.6.2024 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
AGE Enerji Üretim AŞ’ye ait olan ve Denizli ilinin Sarayköy ilçesinde bulunan termik-kombine çevrim elektrik santralinde bulunan taşınır varlıklar
AGE Enerji Üretim AŞ’nin Denizli ilinin Sarayköy ilçesindeki yakıt türü doğal gaz olan termik-kombine çevrim elektrik santralinde bulunan taşınır varlıklarının mülkiyetinin ve tam kontrolünün AKSA Energy Company Ghana Ltd. tarafından devralınması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 24-25/606-253 Karar Tarihi : 6.6.2024 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
DEUTZ Zhongguancun Hydrogen Technology Co., Ltd.
DEUTZ AG’nin kontrolünde olan DEUTZ China Verwaltungs GmbH ile Zhongguancun Development Group tarafından kontrol edilen hongguancun Summit Enviro-Protection Co., Ltd’nin DEUTZ Zhongguancun Hydrogen Technology Co., Ltd. adında yeni bir ortak girişim kurması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 24-25/616-258 Karar Tarihi : 6.6.2024 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Evonik Superabsorber GmbH - Evonik Superabsorber LLC
Evonik Superabsorber GmbH ve Evonik Superabsorber LLC'nin tek kontrolünün International Chemical Investors XII GmbH ve ICI US BidCo., Inc aracılığıyla ICI Holding SE ve nihai olarak ICI GROUP GmbH tarafından devralınması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 24-25/617-259 Karar Tarihi : 6.6.2024 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Audiotonix Holdings Limited
Audiotonix Holdings Limited’in tek kontrolünün PAI Partners S.À.R.L. tarafından devralınması işlemine izin verildi.
Detay
Karar Sayısı : 24-25/619-BD Karar Tarihi : 6.6.2024 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Unmaş Unlu Mamüller Sanayi ve Ticaret AŞ
Unmaş Unlu Mamüller Sanayi ve Ticaret AŞ’nin hisselerinin belli bir kısmının Grupo Bimbo, S.A.B. de C.V. tarafından kontrol edilen BB Global Investing Holding S.L.U. tarafından devralınması işleminin kapsamda olmadığına karar verildi.
Detay